Reference

Když jsem s Ven začala spolupracovat na projektu Chráním nejslabší, myslela jsem si, že je to jen šikovná a kreativní grafička, která v průběhu jednoho dne vytvoří vizuální identitu pro náš nový projekt. V průběhu spolupráce jsem však nestačila žasnout, nad jejími dalšími schopnostmi, které se postupně vynořovaly. Grafika, brand, písmo a tyhle věci – to člověk tak nějak čeká, že by grafik měl zvládat. Ven mě ale pokaždé překvapila svými náměty a vhledy z oblasti copywritingu, marketingu a dokonce i managementu. Málokdy se potkává kreativita s analytickou inteligencí a úžasnou upřímností a lidskostí. Když jsem pak hledala tvůrce vizuální identity pro svůj soukromý projekt, neměla jsem vůbec o čem přemýšlet. Ven je pro mě nejen grafik, ale člověk, který dokáže pochopit hluboké souvislosti mého projektu ve všech aspektech – nejen hlavou, ale i duší, kterou vkládá do všeho, co dělá.

Nina Baše – zakladatelka projektu Chráním nejslabší www.chranimnejslabsi.cz

Ven mi vytrhla trn z paty. Spolupráce s ní byla naprostá sonáta. Na začátku října jsem se pustila do skládání webu pro mé podnikání. Koketovala jsem s myšlenkou mít na něm grafiku na míru. Logo bylo v tu chvíli hudbou budoucnosti. Pustila jsem se do toho a snažila se dát dohromady nějaké čmarykání. A to i přesto, že deleguji na odborníky vše, v čem nejsem úplně kovaná. Chtěla jsem mít dílo co nejdříve hotové. A stalo se očekávané. Spoustu času jsem strávila neustálým přemýšlením nad tím, jakou barvu kam dát, co použít do bannerů, úplně se mi nezdálo písmo, celé mi to k sobě nějak nesedělo. Místo toho, abych se věnovala tomu, co mi jde od ruky, lámala jsem si hlavu nad vzhledem. Oslovila jsem Ven a pustily jsme se do toho. Její propracovaný proces, kterým mě provedla, byl zážitek, který stál za to zažít. Navrhla mi celý vizuální styl, doladila barvy, vytvořila nádherné logo, které odráží jak mojí osobnost, hodnoty, tak práci, které se věnuji. A to celé na první dobrou. Připravila mi i bannery pro sociální sítě, takže změna se promítla na všechna místa rychle. Nejenže mám díky ní vizuální styl, který lahodí mému oku i duši a o němž jsem před dvěma měsíci ani nesnila. Ale Ven mi ušetřila a i nadále šetří čas tím, že mám předpřipravené všechny komponenty, které jen stačí vzít a bez velkého váhání použít. Investice, která se rozhodně vyplatí.

Daniela Kunz – Business Architektka www.danielakunz.cz

Alessandra Lanzafame – Spirituální business mentorka www.alessandra.cz

Veronika a Petr Pavelkovi – kouči a trenéři mysli www.mindartconcept.cz

Po dlouhém hledání jsem konečně našla někoho, kdo dokáže přesně vystihnout mé představy. Velmi vstřícné a příjemné jednání, profesionalita, rychlost, zkrátka naprosto skvělá spolupráce, ze které jsem nadšená skoro stejně jako ze samotného výsledku. Mohu jen doporučit.


Lenka Suchomelová – lektorka češtiny pro cizince www.czech-time.cz

Ven, tisíceré díky za Tvoji 1) flexibilitu, 2) nápady, 3) za to, jak dokážeš pochopit, co chci (když to nevím, protože vím vždycky jen to, co nechci) a celkově za tvůj přístup. Za detailní změny v obalech, mnoho návrhů, aby bylo z čeho vybírat… je toho hodně. Velmi si cením, že mám vždy i nějaký bonus k objednávce a že ho tam vlastně sama přidáš pro radost. Začaly jsme spolu vizitkami a logem a pokračujeme obaly na produkty, podklady do časopisů… Opravdu moc děkuju a těším se na další spolupráci s Tebou.

Nikola Pavlíčková – majitelka salonu Colour by Nikola a e-shopu www.barevne-vlasy.cz

Vlaďka Zemanová – majitelka Kytice z bonbonů www.kyticezbonbonu.cz

Michaela Růžičková – Cesta s Feng Shui www.michaelaruzickova.sk